Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać podkład przy kupnie tapety

Położenie tapet na ścianie ma sporo plusów, dlatego też popularność ich od jakiegoś czasu znacząco wzrasta. Na pewno w dużej mierze przyczyniły się do tego nowe podkłady, lecz również i możliwość kupienia takich tapet w sklepach internetowych.

Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, wystarczy odwiedzić jakiś pewny tapeta do pokoju dziecięcego sklep, znaleźć odpowiedni motyw, wybrać podkład i po paru dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Na dzień dzisiejszy kupujący do wyboru mają kilka różnych podkładów, różniących się właściwościami i ceną.

Najmniej kosztują podkłady wykonane z papieru. Ich dużym plusem jest wygodne klejenie i ładne odwzorowanie kolorów, ale nie nadają się one do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie należy ich zmywać. Podkłady flizelinowe mają od wewnętrznej strony specjalną warstwę z flizeliny, przez co są grubsze i świetnie maskują każdą nierówność na ścianach. Często posiadają też warstwę odporną na zmywanie, przez co sprawdzą się w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale mają one też najlepsze parametry. Przede wszystkim świetnie oddają barwy – każda tapeta mural do sypialni przez wiele lat będzie cieszyła wzrok pięknym motywem, bez ryzyka zbladnięcia. Dodatkowo wykazują dużą odporność na działanie wody, dzięki czemu świetnie sprawdzą się takich pomieszczeniach łazienka lub kuchnia. Zamawiając tapetę należy również wybrać odpowiedni klej, bo nie każdy będzie się do każdego podkładu nadawał.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY