Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Wzięcie do swojego domu kota czy psa to wzięcie również za niego odpowiedzialności. Zwierzakowi trzeba bowiem zapewnić wodę i wyżywienie, dopilnować jego higieny, a jeśli okaże się to niezbędne zająć się również odpowiednim leczeniem. Z tym wiążą się jakieś koszty, które w przypadku choroby czy wypadku mogą naprawdę być wysokie. Z takich też powodów właściciele zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem jakiejś polisy, która by w tego typu przypadkach bardzo pomogła.

Jak pokazuje praktyka, ubezpieczenie kota online pojawiać się zaczyna w zwiększającej się liczbie ubezpieczycieli. Wprawdzie na razie będzie ono do wykupienia tylko jako dodatek do innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że takie możliwości w ogóle się pojawiły.

Zależnie od towarzystwa, polisa będzie obejmowała różny zakres ryzyk. Najczęściej będzie to możliwość leczenia przy wypadku albo chorobie, wydatki związane z uśpieniem czy kradzież. Niezwykle przydatną i wartą rozważenia opcją jest ochrona OC. W przypadku, gdy zwierzak narobi jakiś szkód albo ugryzie kogoś, to odszkodowanie z tego tytułu wypłacone zostanie przez ubezpieczyciela.

Typowe ubezpieczenie psa online to wydatek kilkudziesięciu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co istotne, polisą mogą zostać objęte nie tylko koty i psy, ale także wiele innych gatunków. W wielu towarzystwach będą to ptaki i rybki, ale jeśli się dobrze poszuka, to można będzie też znaleźć ubezpieczenie na świnki morskie, chomiki, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY