Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

WordPress – czemu ten system prowadzenia blogów jest tak popularny

Do tworzenia internetowych stron wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, właśnie na niej oparta jest zdecydowana większość blogów istniejących w internecie. Taki był zresztą pierwotny zamysł twórców WordPressa, choć dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Po pierwsze platforma WordPress jest darmowa, nie ma potrzeby ponoszenia za nią żadnych opłat. Darmowych jest również duża część graficznych szablonów i pluginów, rozszerzających funkcjonalność strony.

Takie moduły są bardzo proste do instalacji, a przy ich pomocy można wykonać w zasadzie wszystko, co się potrzebuje. Za część z nich trzeba ponieść jakąś opłatę, bo ich wykonanie wymagało dużego nakładu czasu, lecz ostateczne koszty i tak będą znacznie niższe niż gdyby trzeba było zrobić cały serwis od nowa. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeżeli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dostosowany pod profil działalności i swoją firmę, to także niewielkim kosztem to wykona. Kolejną dużą zaletą WordPressa jest łatwa instalacja i konfiguracja. Jeżeli ktoś jest zorientowany w tym temacie, to wszystko powinien zrobić w kilkanaście minut, i będzie już wtedy można umieszczać pierwsze artykuły. Zarówno konfiguracja systemu jak też kompleksowe zarządzanie kategoriami czy wpisami odbywa się przez panel administracyjny.

Panel ten jest intuicyjny i prosty, a jednocześnie daje bardzo duże możliwości. Do publikacji można przy użyciu zaawansowanego edytora dokładać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek skomplikowanych czynności.

Dobrze zrobiona konfiguracja powinna obejmować także obszar SEO, a to jest kolejny argument za tym, aby do stworzenia bloga zastosować WordPress. Przyjazna struktura linków w połączeniu ze skuteczną optymalizacją samej konstrukcji strony powodują, że dodawane wpisy indeksują się naprawdę szybko i są wysoko na liście wyników wyszukiwania. Tak więc jeśli ktoś planuje uruchomić swój blog, taki jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien pomyśleć nad WordPressem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY