Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Piaskowanie czy czyszczenie laserem – które jest lepsze

Wraz z upływającym czasem na powierzchniach przedmiotów zaczynają być widoczne rozmaite zanieczyszczenia. Szczególnie to dotyczy przypadków, kiedy tych przedmiotów się nie używa, wówczas bardzo szybko na powierzchni zaczyna być widoczna warstwa osadów lub rdza. Aby daną rzecz można było używać z powrotem, to należy się tej warstwy w jakiś sposób pozbyć.

W przypadku elementów metalowych, pokrytych warstwą rdzy, jeszcze całkiem niedawno stosowano przede wszystkim piaskowanie. Ta technika polega na tym, że zanieczyszczona powierzchnia danego elementu jest uderzana malutkimi kulkami ze stali, które są rozpędzane do do dużych prędkości. Przez to znajdująca się na wierzchu warstwa zanieczyszczeń i nalotów zostaje skutecznie usunięta, aż do bazowego materiału. Lecz z uwagi na to, że metoda ta jest dość inwazyjna, to w części przypadków dojść może do niedużych uszkodzeń powierzchni. Przy większości elementów nie będzie to miało żadnego znaczenia, ale znajdą się jednak takie, w przypadku których oczekiwania co do jakości są znacznie większe.

Wtedy znacznie korzystniejsze będzie czyszczenie laserem, metoda ta od dawna jest znana na rynku, a obecnie zaczęła się cieszyć coraz większą popularnością. Wykorzystywane są w niej specjalne lasery, moc jakich da się w precyzyjny sposób ustalać, dostosowując ją do rodzaju materiału i czyszczonej powierzchni. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie powoduje ono żadnych uszkodzeń mechanicznych. Równocześnie prace są realizowane dużo szybciej i wygodniej.

Nie ma konieczności demontowania poszczególnych elementów, czym należy się zająć przed piaskowaniem, a praktycznie wszystko można zrobić w dowolnym miejscu. Tym sposobem czyszczenie laserowe znacznie lepiej się sprawdzi w większości przypadków, będzie dużo bardziej wygodne, sprawniej wykonane, a niejednokrotnie również tańsze niż metoda piaskowania. Z uwagi na krótkie czasy impulsów powierzchnie się nie nagrzewają, sam proces czyszczenia przebiega bardzo cicho. Nie jest też przy nim nic potrzebne dodatkowo, na przykład sprężone powietrze, woda czy ścierniwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY