Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wkład kominkowy z żeliwa czy stali – który będzie lepszy

Kominki od dawna się cieszą ogromną popularnością wśród posiadaczy domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę we wnętrzu, ale też służyć mogą jako skuteczny sposób ogrzewania. Żeby mogło tak być, to trzeba wybierać modele przeznaczone do tego celu, czyli posiadające między innymi odpowiednie wkłady kominkowe kawmet. Aktualnie wśród tego typu wkładów najpopularniejsze są dwa rozwiązania, czyli żeliwne i stalowe. Oba mają jakieś wady i zalety, z którymi warto zaznajomić się przez wyborem.

Z pewnością korzystniej będzie poświęcić jakiś czas na poszukiwania i być może trochę więcej wydać, lecz znaleźć model jaki idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo solidne i trwałe. Ze względu na właściwości żeliwa nagrzewają się wolniej, ale też i znacznie dłużej akumulują energię cieplną. Żeliwo to jednak materiał o dużej kruchości, z tego też powodu trzeba być ostrożnym z eksploatacją. Jeżeli pojawią się jakieś gwałtowne zmiany temperatury czy też nierówne rozgrzanie, to w takich sytuacjach wkłady kominkowe kratki niekiedy pękają.

Takich problemów nie powinno być z wkładami ze stali, które są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, więc aby zwiększyć wydajność tego typu wkłady kominkowe Defro dodatkowo są wykładane w środku specjalnymi cegłami. W przypadku modeli stalowych producenci dość często stosują jakieś dodatkowe funkcje, których nie spotyka się we wkładach żeliwnych, takie jak na przykład komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY