Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Surowce do produkcji firanek – jaki wybrać i czym się kierować?

W wielu przypadkach spotykamy się w mieszkaniu z dywanami, które są finezyjnie ozdabiane w przeróżne zaplątane wzory, czy kompozycje kwiatowe. Istnieją również chustki o takim samym charakterze, będące czymś w odmianie obrusu na stół, czy nawet w wyższym stopniu ławę. W jakim miejscu jednakże jeszcze jesteśmy w stanie się spotkać z elementami pełnymi wzorów? Na pewno perfekcyjne do tego rodzaju zdobień są firanki. W szeregu przypadków ich wygląd nadaje mieszkaniu z większym natężeniem gustownego charakteru, a dowolność wzorów i przeróżnych mieszanki jest tutaj bezgraniczna.

Do tego firanka taka, coraz częściej jest wykończona u dołu na zasadzie jakiegoś wyszukanego w formie kształtu, czyli nie zawsze jest ona równo cięta i obszyta. Co do jej długości to jest to już indywidualna sprawa obywateli domu. Może być do samej podłogi, bądź trochę wyżej. Wzory mogą być wyszyte innym kolorem, niż reszta tkaniny, ale z reguły jest to ta sama barwa, przeważnie jasna, a najpoprawniej biała. Projekty są wypożyczane w pewnym porządku, jakimś powtarzającym się ciągu oraz nigdy nie znamionuje ich nieład.

Przymocowanie firan oraz zasłon do karnisza. Jednym z charakterystycznych elementów pokoju, lub też kuchni jest karnisz. Jest to metalowa, a teraz częściej nawet drewniana listwa rozmieszczana pod sufitem, wzdłuż ściany, tuż nad oknem, zazwyczaj na całej długości tej ściany. Na listwie umieszczone są dwie szyny, jedna zewnętrzna, a druga wewnętrzna, tak by nie zbiegały się ze sobą. W szynach tych umieszczone są specjalne zaczepy zwane żabkami. Przymocowuje się do nich story, i firanki. Dzięki temu, że zaczepy umieszczone są w szynach wolno przesuwać i zsuwać, jak również ściągać zasłony oraz firanki według własnego uznania.

Nieraz jednak nie jest to konstrukcja szynowa, a najzwyczajniej w świecie dwie oddzielne, okrągłe belki, w jakim miejscu na jednej umieszcza się firankę a na pozostałej zazdrostkę. Wówczas też mocowane one są za pomocą elementów, takich jak na przykład okrągłe ruchome zaczepy w kształcie kółek, pozwalających na manewrowanie nimi na belce. Jeżeli chodzi o ich zapinanie to też wykonuje się to wedle uznania, w pewnym ustalonym porządku, w wyznaczonych odległościach od siebie, jednak na tyle nie kolosalnych, by dana firanka, czy zazdrostka nie wieszała nierytmicznie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY