Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Spory wokół testu na iloraz inteligencji – sprawdź, w jaki sposób zmierzyć IQ

W obliczu zachodzących zmian na całym globie następuje wiele rozmaitego rodzaju przeobrażeń w większości dyscyplin życia człowieka. To również dotyczy działalności psychologów, którzy przystosowują się do innowacyjnych czasów i wychodzą naprzeciw pacjentowi. Mianowicie chodzi o to, że wielu z nich proponuje usługi przez internet, widząc w tym swoją szansę na prędsze dotarcie do przypuszczalnego klienta.

W tej sytuacji psycholog może ekspresowo się skontaktować z kimś, kto mieszka paręset kilometrów dalej. Tak jak widać, w tych okolicznościach problem odległości nie istnieje. Ten sposób komunikowania może równocześnie wynikać stąd, iż dla pacjenta nie jest łatwo odsłonić się przed psychologiem w celu opowiedzenia o swoich przeszkodach, jako że to stanowi zazwyczaj nadzwyczaj stresujące przeżycie. Równocześnie to rozwiązanie – komunikacja przez internet -wiąże się z wieloma korzyściami. Z całą pewnością oznacza wygodę, albowiem pacjent nie musi opuszczać domu, czyli miejsca, jakie prawidłowo zna, ani jakoś przede wszystkim przygotować się do spotkania.

Na domiar tego może czuć się bardziej anonimowo, co przeważnie skłania do większej śmiałości, aby opowiedzieć wprost o głęboko skrywanych sprawach, krępujących, wstydliwych komplikacjach, ponieważ podczas całego spotkania pacjent może zataić się za nieprzenikliwym parawanem monitora komputera. I dopiero następnie bywa, iż pacjent podejmuje decyzję o zmianie sposobu leczenia. O ile w znaczących miastach, przykładowo – psycholog radom, nie ma z tym większego kłopotu, czego niestety nie da się powiedzieć o mniejszych miejscowościach. Tak w następstwie tego to także ma prawo być powód, dla jakiego tak wielu wybiera internet. W ten sposób jest znacznie łatwiej i wygodniej dotrzeć do psychologa, zwłaszcza komuś, kto pochodzi z małej miejscowości, a pragnie pomocy lub porady.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY