Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sportowe felgi – czy opłaca się zakładać do swojego samochodu

Dla wielu osób samochodowe felgi to coś takiego jak buty, w jakich chodzi się na co dzień, one właśnie sporo mogą powiedzieć o danym właścicielu. Oczywiście duża część kierowców nie przejmuje się tym zupełnie, pozostając przy tym, co dostali w seryjnym wyposażeniu. Ale jeżeli się pojawi potrzeba kupienia kolejnego zestawu, na przykład ze względu na używanie kół zimowych i letnich, to warto trochę się zastanowić przy takim wyborze. W sprzedaży bowiem jest tak dużo różnego rodzaju felg, że bez specjalnych nakładów da się zrobić, żeby pojazd będzie całkowicie inaczej wyglądał.

Po pierwsze należy ustalić sobie budżet, który przeznaczony będzie na nowy zakup. Najtańsze są stalowe felgi, ale przy nich nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś zdecyduje się na montaż kołpaków. Dużo więcej oferują pod tym względem felgi JR Wheels aluminiowe, jakie można dostać w niezliczonej ilości wzorów. Lecz również i kolorów, bowiem w ofercie wielu producentów znajdują się nie tylko felgi concaver w srebrnym kolorze, ale też i w wielu innych barwach.

Można też znaleźć firmy, które mogą spersonalizować oferowane felgi na życzenie klienta, malując je na wskazany kolor. W przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem, lecz dzięki temu można świetnie zgrać kolo nadwozia oraz kół. Podczas wyboru felg dużą rolę odgrywa ma ich kształt. Ten powinien być dobrany do rodzaju samochodu, bowiem nie każdy będzie do każdego auta pasował. A kiedy już się takie superlekkie felgi SL02 zakupi i zamontuje, to z wymienieniem może być sporo problemów.

Wielu właścicieli samochodów często się też decyduje na montaż felg z większą średnicą czy szerokością. Uważać przy tym trzeba na dwie ważne kwestie. Przede wszystkim przy większej średnicy należy zastosować opony o niskim profilu, zapewniające takie same właściwości jezdne jak oryginalne. Poza tym opony po założeniu nie mogą nic wystawać poza obrys nadkoli, ponieważ wtedy nie będzie to zgodne z przepisami prawnymi i można się narazić na mandat w przypadku kontroli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY