Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Neony LED – jakie posiadają zalety i dlaczego są tak popularne

{Niewiele osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już na początku XX wieku. Widać więc, że reklama neonowa to duży kawałek historii, która tak naprawdę wcale się nie skończyła. Klasyczne neony są robione z rurek ze szkła napełnionych mieszaniną gazów szlachetnych. Zależnie od tego, jaki był końcowy skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor świecenia. Tego typu neony na ścianę czy instalowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, lecz posiadają parę istotnych wad. Po pierwsze ich produkcja jest bardzo pracochłonna, a oprócz tego z powodu użycia szkła nie są one zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia.

W przypadku jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej danego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało wstawiać nowy. Z tego też powodu wydawało się, że ten reklamowy nośnik powoli zniknie z naszych ulic, gdy na rynku się pojawiła technologia ledowa. Ledy jako źródło światła wdarły się przebojem

Reklamy świetlne od wielu lat są z dużym powodzeniem stosowane, i nic nie będzie wskazywać na to, żeby cokolwiek się miało zmienić w tym temacie. Wśród nich wyróżniają się szczególnie neony, wielu osobom kojarzące się chociażby z kasynami w Las Vegas, Makau czy Singapurze. Reklama w takiej formie ma sporo zalet, dlatego bez przerwy cieszy się ogromną popularnością.

Przede wszystkim bardzo skutecznie dociera do odbiorcy o każdej porze dnia. Każdy napis ledowy będzie widać bardzo dobrze z większej odległości, szczególnie wieczorami i nocami. Jeśli będzie on dodatkowo migał, czy zmieniał formę lub kolory, to na pewno przyciągnie uwagę każdego przechodnia. Dużym plusem tej reklamy są również koszty, szczególnie w ostatnim czasie, gdy wykorzystywać w niej zaczęto technologie ledowe. Typowe neony robi się ze szklanych rurek wypełnionych gazami szlachetnymi. Po przyłożeniu napięcia elektrycznego do końców każdej rurki będący w środku gaz zaczyna świecić, i taka rurka jest z daleka widoczna.

Ale sam proces produkcji jest dość skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pojawienie się na rynku technologii ledowej spowodowało, że ten rodzaj oświetlenia zaczęto z powodzeniem wykorzystywać również w neonach, dzięki czemu znowu icd popularność wzrosła. Neony led są instalowane w rurkach wykonanych z tworzyw sztucznych, przez co nie tłuką się i są bardzo odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Przez do z powodzenie da się instalować zarówno we wnętrzach budynków, jak również na zewnątrz. Neony na ścianę wykonane z diod LED dają również znacznie więcej możliwości w zakresie kształtów i kolorów. Tradycyjne szkło miało pewne ograniczenia jeżeli chodzi o możliwości formowania, plastik pod tym względem jest znacznie elastyczniejszy. Dzięki temu każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jaki będzie potrzebny. Czy to w postaci napisu lub szyldu, czy bardziej skomplikowanego wzoru. Akurat w przypadku neonów ledowych nie ma żadnych problemów ze zrobienie dowolnego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY