Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze parametry maszyn do docinania styropianu

Firmy zajmujące się pracami remontowymi często korzystają z płyt styropianowych, które trzeba docinać do odpowiedniego rozmiaru. Rzecz jasna można zrobić to jakąś piłką lub nożem, ale przy większej ilości zajmie to na pewno sporo czasu. Z tego też powodu lepszą opcją na pewno będzie jakaś drut oporowy, która umożliwi szybko i sprawnie zająć się takimi zadaniami.

Podczas wyboru tego typu maszyny należy mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze całość powinna być trwała i solidna, bo musi skutecznie pracować bez względu na warunki. Istotna także będzie łatwość i prostota obsługi, tak żeby cięcie styroduru mogły wykonywać osoby nie mające dużego doświadczenia w takich pracach.

Jeżeli będzie chodzić o techniczne aspekty, to tu należy zwrócić swoją uwagę na szerokość cięcia, bo w różnych modelach różnie to wygląda. Solidna gilotyna do cięcia styropianu będzie także posiadała opcję przecinania płyty styropianowej w poziomie. Jest to bardzo praktyczna funkcjonalność, bowiem można wówczas wykonywać warstwy ocieplenia dokładnie tak grube, jak będzie to potrzebne.

Dobre urządzenia tego typu nie powinny obsługiwać mniej niż 26 cm, bo wtedy stosować je będzie można do praktycznie wszystkich płyt dostępnych na rynku. Planując zakup takiego sprzętu warto również zwrócić uwagę na ogólną dostępność części zamiennych i akcesoriów. Wówczas jeżeli nawet do zmiany będzie drut oporowy lub inne części, to bez problemów można będzie wszystko kupić bez niepotrzebnych przestojów w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY