Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

co to są i w jaki sposób działają separatory tłuszczu

Ścieki domowe trafiają najczęściej wprost do systemu kanalizacji, a przy właścicielach domów niejednokrotnie również do szamb. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku gastronomicznych lokali czy też wytwórców żywności. W tego typu firmach niejednokrotnie ścieki są zanieczyszczone różnymi tłuszczami, których zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można bezpośrednio wylewać. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższych temperaturach tężeją i zaczynają się osadzać na ścianach rur.

A z kolei to ogranicza przepływ, a w skrajnych przypadkach spowodować wręcz może całkowite zatkanie i konieczność kłopotliwego udrażniania. Dlatego też każda taka firma ma obowiązek oczyścić takie ścieki, bo w innym wypadku narazi się na konsekwencje. Jeśli chodzi o tłuszcze do oczyszczania ich stosuje się przeważnie rozmaite separatory. Urządzenia te nie są skomplikowane w budowie, ale dzięki wykorzystaniu podstawowych fizycznych praw wykazują się dużą skutecznością.

Sporym zainteresowaniem na przykład się cieszą jednokomorowe separatory, które w sobie łączą funkcję osadnika i separatora. Montaż ich jest stosunkowo prosty i szybki, wymagają także znacznie mniejszą ilość miejsca, niż inne opcje. Zbiorniki w dolnej części mają zamontowaną specjalną przegrodę, służącą do zatrzymywana cięższych frakcji. Za to tłuszcz, z racji tego że jest lżejszy od wody, gromadzi się na powierzchni znajdujących się w zbiorniku ścieków.

Odpływ jest umieszczony trochę poniżej lustra cieczy, przez co nic niepożądanego nie trafia do niego. Lecz ze względu na to, że zbierana warstwa tłuszczu cały czas się będzie zwiększać, to co parę tygodni potrzebny będzie serwis separatorów. W czasie takiego czyszczenia oceniony zostanie techniczny stan całego urządzenia, a poza tym usunięty tłuszcz i osady przy pomocy specjalnych urządzeń. Takie czyszczenie separatorów zaleca się wykonywać przynajmniej raz na miesiąc, to będzie zależne od charakteru i ilości ścieków. Najlepiej podpisać na stałe umowę z jedną z firm, wtedy nie będzie problemu chociażby z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY